logo
+421 904 932 034 | bestfish@bestfish.sk Sledujte nás na

Reklamácie

Prípadné reklamácie je potrebné doručiť osobne, kuriérom alebo poštou bez dobierky na adresu:

Matej Sučka

Maybaumová 1

08001 Prešov

  • Tovar nie je možné poslať na dobierku, akýkoľvek takto vrátený tovar nebude predávajúcim prevzatý. Pri splnení týchto podmienok bude reklamácia vybavená podľa zákona. 
  • Tovar musí byť kompletný.
  • Tovar je potrebné zaslať spolu s dokladom o nákupe.
  • Pri zasielaní tovaru neručíme za prípadnú stratu tovaru na ceste k nám.
  • Je povinnosťou zákazníka tovar zabaliť tak, aby nedošlo pri preprave k jeho poškodeniu.
  • Vyplňte a priložte k balíku tento reklamačný protokol.

Pri nesplnení niektorej z vyššie uvedených podmienok nebude v súlade s uvedeným zákonom akceptované odstúpenie od spotrebiteľskej zmluvy a tovar bude vrátený späť na náklady odosielajúceho.

 

Štandardná záručná doba je 24 mesiacov od zakúpenia. Reklamovať možno len výrobky a materiálové vady. Nemožno reklamovať bežne opotrebenie, mechanické poškodenie, spotrebný materiál, zákaznícke modifikácie, použitie zariadenia na iné ako v návode na používanie určené účely. Reklamačné podmienky sú súčasťou každého návodu na použitie.

Reklamačná závada sa rieši opravou alebo výmenou vadného dielu alebo celého zariadenia.

Výnimky z reklamačnej doby:  

  • Svetelné zdroje - žiarovky, žiarivky, UV-C lampy považuje výrobca za spotrebný tovar. Životnosť je veľmi závislá od spôsobu používania. Výrobná vada sa prejaví veľmi rýchlo, väčšinou v priebehu niekoľkých dní. Neskoršie závady sú následkom iných vplyvov (častné zapínanie a vypínanie, nesprávny predradnik u žiariviek - amatérsky vyrobené svietidlá, kolísanie el. prúdu a pod.) Napriek tomu výrobca akceptuje výmenu do 3 mesiacov od zakúpenia tovaru. Po tomto termíne nemožno reklamáciu uznať. Pri mechanickom poškodení záruka zaniká. 
  • Svetelné zdroje LED - výrobca ručí 24 mesiacov za predpokladu, že boli používané v zariadení od výrobcu. Za LED moduly použité v zariadeniach a napájacich zdrojoch iných výrobcov nemožno ručiť. Pri mechanickom poškodení záruka zaniká. 
  • pH elektróda 12 mesačná záruka. Viď návod na používanie. Pri mechanickom poškodení záruka zaniká. 

 Krmivá, liečivá a prípravky na úpravu vody, pochúťky 

Zásadne tieto výrobky po otvorení originálneho obalu nemožno reklamovať. Taktiež nemožno reklamovať výrobky po exprácií pokiaľ je dóze pečiatka, výrobky označené len číslom šarže majú minimálnu trvanlivosť 10 rokov. Výrobky treba správne skladovať - viď návody na používanie. Za mechanické poškodenie alebo zníženie kvality nesprávnym skladovaním predajca neručí. 

Mrazené krmivá, živé krmivá, akváriové rastliny nemožno reklamovať. 

 
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.